Dieta przy zaburzeniach hormonalnych | Projekt Zdrowie
Umów się na wizytę

Dieta przy zaburzeniach hormonalnych

Zaburzenia hormonalne mogą dawać wiele niespecyficznych objawów. Niekontrolowane przyrosty masy ciała (lub spadki), wahania nastroju, senność i brak energii, gorsza kondycja skóry, włosów i paznokci – kto z nas nie może czasem przypisać tych objawów sobie? Jednak gdy pojawiają się one na dłuższy czas albo nie ma dla nich wytłumaczenia, wtedy może to świadczyć o problemach hormonalnych.

W przypadku zdiagnozowania zaburzeń hormonalnych, najczęściej konieczne jest wdrożenie leczenia farmakologicznego. Potrzebna jest oczywiście ciągła kontrola endokrynologa. Jednocześnie bardzo istotnym elementem wspomagającym jest prawidłowo zbilansowana dieta. Ogromna część żywności ma wpływ na gospodarkę hormonalną. Niektóre produkty ją usprawniają, a inne zaburzają jej prawidłowe funkcjonowanie. W związku z tym nieodzownym aspektem jest również ścisła współpraca z dietetykiem.

Czy:

Jeżeli chociaż na 1 pytanie odpowiedziałeś twierdząco to znak, że powinieneś skonsultować się z dietetykiem.

Dietetycy z Projektu Zdrowie pomogą Ci zmierzyć się z tą sytuacją. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak uciążliwe symptomy mogą towarzyszyć zaburzeniom hormonalnym. Jednocześnie dzięki naszej praktyce wiemy też, jak dieta może poprawić wyniki badań i ogólne samopoczucie. Biorąc pod uwagę wyniki badań, Twoje dolegliwości i styl życia, dostosujemy plan żywieniowy. Przekonaj się, że zdrowe odżywianie może bezpośrednio wpływać na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Komu
pomagamy

Dieta przy aktywności fizycznej

Czytaj więcej

Dieta przy zaburzeniach hormonalnych

Czytaj więcej

Dieta ukierunkowana na zwiększenie masy mięśniowej

Czytaj więcej

Dieta w chorobach autoimmunologicznych

Czytaj więcej

Nasi partnerzy