Umów się na wizytę

Dieta w ciąży oraz okresie karmienia piersią

Ciąża oraz okres karmienia piersią jest szczególnym okresem zarówno dla kobiety jak i dla dziecka. W tym czasie kobieta powinna szczególnie starannie dobierać produkty spożywcze komponując dla siebie posiłki. W końcu odżywia nie tylko siebie, ale też dziecko.

 

W związku z tym, że podczas ciąży, w zależności od trymestru, zmienia się zapotrzebowanie kaloryczne, ale również zapotrzebowanie na poszczególne witaminy i składniki mineralne, modyfikacja diety w tym okresie jest niezbędna. Czas karmienia piersią także jest związany ze zmianą diety. Niestety słyszymy wiele sprzecznych informacji i porad dotyczących sposobu odżywiania się podczas ciąży i karmienia piersią. Co można jeść, czego należy unikać, jak i o ile zmienić kaloryczność diety, na które produkty spożywcze zwrócić szczególną uwagę, jaką dietę zastosować po porodzie – pojawia się wiele pytań ze strony mam, których odpowiedzi są im szczególnie bliskie, bo wpływają na rozwój dziecka i ich samopoczucie oraz zdrowie.

W Centrach Dietetycznych Projekt Zdrowie jako Dietetycy zajmujemy się dietą w ciąży i podczas karmienia. Szczęśliwy okres oczekiwania na dziecko niestety często wiąże się z przykrymi dolegliwościami – poranne mdłości, opuchnięte stopy, problemy trawienne. Na szczęście można w tym obszarze zadziałać odpowiednią dietą, która znacznie zniweluje towarzyszące objawy, przez co poprawi się także sprawność i samopoczucie przyszłej mamy. Dodatkowo zdajemy sobie sprawę z tego, że to co jesz będąc w ciąży, wpływa nie tylko na rozwój Twojego dziecka, ale także na ryzyko pojawienia się różnych chorób nawet w wieku dorosłym! Dlatego dokładnie przedstawimy zasady, których należy przestrzegać. Omówimy mity dotyczące odżywiania się w tym okresie. Wbrew przysłowiu ciąża nie jest czasem „jedzenia za dwoje” tylko „dla dwojga”. Wyjaśnimy tę i inne wątpliwości. Biorąc pod uwagę czas trwania ciąży lub laktacji i preferencje smakowe, zbilansujemy odpowiednią dietę wraz ze wskazówkami oraz smacznymi i prostymi przepisami.

Jeżeli:

warto trafić pod opiekę profesjonalisty. Masz teraz dużo na głowie, więc aspekt diety zostaw nam.

Komu
pomagamy

Dieta przy aktywności fizycznej

Czytaj więcej
Dieta przy zaburzeniach hormonalnych

Czytaj więcej
Dieta ukierunkowana na zwiększenie masy mięśniowej

Czytaj więcej
Dieta w chorobach autoimmunologicznych

Czytaj więcej

Nasi partnerzy