Umów się na wizytę

Dieta w jednostkach chorobowych

Stan chorobowy organizmu, niezależnie czy jest to choroba przewlekła, czy też nie, wymaga odpowiedniego sposobu żywienia.

Podstawą leczenia chorób dietozależnych jest prawidłowy sposób żywienia. Prawidłowo zbilansowana dieta pozwala na obniżenie stężenia glukozy we krwi, redukcję nadciśnienia czy wyrównanie stężenia cholesterolu. Ważnym elementem jest także dieta po przebytych zabiegach, jak np. resekcja pęcherzyka żółciowego.

Jeśli chorujesz na:

powinieneś skonsultować się z dietetykiem w celu opracowania odpowiedniej dla Ciebie diety. Z doświadczenia wiemy, że ścisła współpraca z dietetykiem, oparta na dostosowanym planie żywieniowym to skuteczny sposób na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia.

Dietetycy z Projektu Zdrowie zajmują się opracowywaniem planu dietetycznego w wybranych jednostkach chorobowych. Podczas wizyty zostanie wykonana analiza składu ciała, obliczony zostanie wskaźnik BMI i nastąpi omówienie i odniesienie do norm wyników. Dzięki temu możliwe będzie ścisłe dostosowanie sposobu odżywiania się do danego przypadku. Zależy nam na tym, aby dieta była prosta, smaczna i sycąca, jednocześnie opierająca się na możliwościach klienta, jego stylu życia i preferencji smakowych. Celem planu żywieniowego jest poprawa zdrowia, złagodzenie niepożądanych objawów i poprawa sprawności klienta. Przekonaj się, że zdrowe odżywianie może bezpośrednio wpływać na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Komu
pomagamy

Dieta przy aktywności fizycznej

Czytaj więcej
Dieta przy zaburzeniach hormonalnych

Czytaj więcej
Dieta ukierunkowana na zwiększenie masy mięśniowej

Czytaj więcej
Dieta w chorobach autoimmunologicznych

Czytaj więcej

Nasi partnerzy