Umów się na wizytę

Dieta w okresie menopauzy

Okres menopauzy jest szczególnym czasem dla kobiety, nierzadko niestety trudnym. W tym czasie zachodzi dużo zmian fizjologicznych w organizmie kobiety. Wpływają one nie tylko na ogólne samopoczucie, ale również na przyswajalność składników diety i tempo metabolizmu. Częstą konsekwencją tego jest przyrost masy ciała i inne nieprzyjemne objawy. W związku z tym warto zauważyć jak ważnym aspektem tego okresu jest odpowiednia dieta.

Dietetycy z Projektu Zdrowie wierzą, że okres menopauzy nie musi oznaczać dla kobiety końca bycia aktywnej, sprawnej, szczęśliwej i postrzegania samej siebie jako atrakcyjnej.

Podczas pierwszej wizyty w Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie:

Dietetyk na podstawie tych informacji zaproponuje dalszy schemat działania. Opierając się na preferencjach smakowych i stylu życia, ułożony zostanie plan żywieniowy. Skupimy się na dolegliwościach, które są uciążliwe, a dietą można złagodzić. Dzięki naszemu doświadczeniu i ciągłemu pogłębianiu wiedzy wiemy, że są wybrane składniki diety na które należy zwrócić szczególną uwagę. W razie potrzeby skorygujemy niewłaściwe zachowania żywieniowe, zastępując je tymi pożądanymi, tak abyś mogła się cieszyć zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Komu
pomagamy

Dieta przy aktywności fizycznej

Czytaj więcej
Dieta przy zaburzeniach hormonalnych

Czytaj więcej
Dieta ukierunkowana na zwiększenie masy mięśniowej

Czytaj więcej
Dieta w chorobach autoimmunologicznych

Czytaj więcej

Nasi partnerzy