Umów się na wizytę

Dieta wspomagająca płodność

Coraz więcej mówi się o wpływie diety na płodność, zarówno kobiety jak i mężczyzny. Jak pokazują wyniki badań, związek żywności z płodnością jest niezaprzeczalny.

Obecnie zwiększa się ilość par, które bezskutecznie starają się o dziecko. Przyczyn jest wiele – dużo stresu w życiu codziennym, odkładanie decyzji o potomstwie czy niewłaściwa dieta. Ta ostatnia powinna być oparta na zasadach zdrowego odżywiania się, jednak zauważa się także wybrane składniki, które mają szczególne znaczenie we wspomaganiu lub obniżaniu płodności. Zadaniem dla dietetyka jest ułatwienie wprowadzenia tych zasad w praktykę.

W Centrach Dietetycznych Projekt Zdrowie otrzymają Państwo fachową pomoc i konkretne wskazówki dotyczące sposobu odżywiania się wspomagającego płodność. Podczas pierwszej wizyty:

Dietetyk na podstawie tych informacji zaproponuje dalszy schemat działania. Opierając się na Państwa preferencjach smakowych i stylu życia, ułożony zostanie plan żywieniowy.

Aby prawidłowo przygotować się do rodzicielstwa, należy zacząć od podstaw, czyli od sposobu odżywiania się. Tutaj z pomocą przychodzi Projekt Zdrowie. Pragniemy zauważyć, że przemyślane szykowanie się do bycia rodzicem nie powinno dotyczyć tylko par z problemem z płodnością. W każdym przypadku powinno się zadbać o odpowiednią dietę i podaż wybranych składników pokarmowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wspomaganie płodności dotyczy całego związku, a nie tylko wybranej osoby. Dlatego naszym celem jest współpraca zarówno z przyszłą mamą, jak i przyszłym tatą.

Komu
pomagamy

Dieta przy aktywności fizycznej

Czytaj więcej
Dieta przy zaburzeniach hormonalnych

Czytaj więcej
Dieta ukierunkowana na zwiększenie masy mięśniowej

Czytaj więcej
Dieta w chorobach autoimmunologicznych

Czytaj więcej

Nasi partnerzy