Umów się na wizytę

Diety ukierunkowane na poprawę wyników badań krwi

Sposób odżywiania się ma ścisły związek ze stanem zdrowia. W związku z tym również parametry badań krwi w dużej mierze są zależne od diety. Należy zauważyć, że nieprawidłowe wyniki tych badań są sygnałem świadczącym o nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu, nie można ich więc ignorować. To dlatego zawsze, niezależnie od problemu z jakim klient przychodzi do Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie, prosimy o przyniesienie ze sobą aktualnych wyników badań. Jeśli takich nie ma, bądź są niekompletne, zalecamy ich powtórzenie.

Zbyt wysokie stężenie glukozy, nieprawidłowe stężenie cholesterolu (zwłaszcza całkowitego oraz frakcji LDL i HDL), nieodpowiednie wyniki morfologii można zmodyfikować prawidłowo zbilansowaną dietą. Ważny jest odpowiedni dobór makroskładników diety i ich wzajemny stosunek oraz prawidłowa podaż witamin i składników mineralnych. Dodatkowo wyróżnić można wiele „specjalnych” składników pokarmowych, które mają szczególnie korzystny wpływ na poprawę wyników badań krwi.

Jeżeli borykasz się z:

lub chciałbyś się profilaktycznie się przebadać, ale nie wiesz od czego zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę,

powinieneś skorzystać z konsultacji z dietetykiem, który pomoże Ci w tej sytuacji.

Dietetycy z Projektu Zdrowie zajmują się bilansowaniem diet ukierunkowanych na poprawę wyników badań krwi. Weźmiemy pod uwagę Twoje dolegliwości, preferencje smakowe oraz styl życia. Oprócz diety, przyjrzymy się Twoim zachowaniom żywieniowym i w razie konieczności je skorygujemy. Dzięki temu otrzymasz zindywidualizowany plan żywieniowy.

Komu
pomagamy

Dieta przy aktywności fizycznej

Czytaj więcej
Dieta przy zaburzeniach hormonalnych

Czytaj więcej
Dieta ukierunkowana na zwiększenie masy mięśniowej

Czytaj więcej
Dieta w chorobach autoimmunologicznych

Czytaj więcej

Nasi partnerzy