Umów się na wizytę

Edukacja żywieniowa dzieci

Wiedza żywieniowa wśród dorosłych jest wciąż na niewystarczającym poziomie, przekłada się to także na brak świadomości wśród dzieci, stąd też edukacja żywieniowa najmłodszych jest szczególnie istotna. Statystyki już są alarmujące; według najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli nadwaga i otyłość wśród polskich dzieci staje się coraz bardziej powszechnym problemem. Już co piąte dziecko w wieku szkolnym ma nieprawidłową masę ciała. Należy zauważyć, że w większości przypadków z otyłego dziecka wyrasta otyły dorosły.

Nawyki żywieniowe kształtowane są już od najmłodszych lat. Jednak problemy żywieniowe dzieci nie muszą dotyczyć tylko nadmiernej masy ciała. Często obserwowane są zaburzenia łaknienia, niechęć do spożywania owoców, warzyw lub innych produktów i inne niepokojące objawy.

Czy:

Przynajmniej 1 odpowiedź twierdząca świadczy o potrzebie konsultacji z dietetykiem.

Dietetycy z Projektu Zdrowie zajmują się korygowaniem nieprawidłowych zachowań żywieniowych i dzieci. Wiedzą, że problem żywieniowy nie dotyczy tylko dziecka, ale jest sprawą całej rodziny, dlatego edukacja żywieniowa jest skierowana do wszystkich członków rodziny.

Zespół Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie systematycznie angażuje się w akcje społecznościowe. Bardzo bliskie jest nam dobro dzieci, w związku z tym działania te wyjątkowo często dotyczą dzieci i młodzieży – prelekcje dotyczące zasad zdrowego odżywiania się dla przedszkoli i szkół, spotkania z dziećmi w naszych placówkach czy wydarzenia plenerowe.

 

Komu
pomagamy

Dieta przy aktywności fizycznej

Czytaj więcej
Dieta przy zaburzeniach hormonalnych

Czytaj więcej
Dieta ukierunkowana na zwiększenie masy mięśniowej

Czytaj więcej
Dieta w chorobach autoimmunologicznych

Czytaj więcej

Nasi partnerzy