Umów się na wizytę

Dieta w chorobach autoimmunologicznych

Na choroby autoimmunologiczne – inaczej choroby z autoagresji – zapada coraz większa część ludzi. Przyczyny upatruje się w zmianie stylu życia – przewlekły stres, brak odpoczynku, zanieczyszczenia środowiska czy spożywanie żywności wysokoprzetworzonej. W natłoku codziennych obowiązków często nie przykładamy dużej wagi do tego, co jemy.

Choroby z autoagresji zazwyczaj dotyczą kobiet, jednak i mężczyznom nie są one obce. Do najczęściej występujących chorób autoimmunologicznych można zaliczyć:

Odpowiedni styl życia, na który w dużej mierze składa się prawidłowo zbilansowana dieta, ma bardzo duży wpływ na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia w przypadku chorób z autoagresji. Jak wiadomo, to jelita stanowią główną barierę ochronną naszego organizmu i są odpowiedzialne za jego odporność. Jeżeli więc borykasz się z chorobą autoimmunologiczną, nie powinieneś ignorować tego, co jesz. Ważny jest odpowiedni dobór makroskładników diety oraz ich wzajemny stosunek. W niektórych przypadkach zasadne jest stosowanie diety eliminacyjnej. W związku z tym należy zwrócić uwagę zarówno na jakość produktów, jak i sposób ich przygotowywania. Istnieje szereg składników diety, które mają korzystny wpływ na organizm ze względu na towarzyszącą chorobę, jednak są też takie, których należy unikać. Rolą dietetyka jest wskazanie odpowiedniego sposobu odżywiania się.

Dietetycy z Projektu Zdrowie pomogą Ci ustalić prawidłowy plan żywieniowy, dodatkowo wspomogą Cię praktycznymi wskazówkami. Wezmą pod uwagę Twoje dolegliwości, styl życia, preferencje smakowe. Przekonaj się, że zdrowe odżywianie może bezpośrednio wpływać na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Komu
pomagamy

Dieta przy aktywności fizycznej

Czytaj więcej

Dieta przy zaburzeniach hormonalnych

Czytaj więcej

Dieta ukierunkowana na zwiększenie masy mięśniowej

Czytaj więcej

Dieta w chorobach autoimmunologicznych

Czytaj więcej

Nasi partnerzy